Střešní okna – THERMICAL

  • mimořádné tepelně-izolační vlastnosti
  • oceněno Zlatou taškou 2007

Střešní okna FENESTRA výrobní řady THERMICAL odlišuje od ostatních oken extra teplá úprava okenního křídla, která zaručuje bezkonkurenční tepelně-izolační vlastnosti, především povrchové teploty. Dřevěné části jsou vyrobeny z borovice. Všestranná vrchní lazura vytváří konečnou ochranu proti působení vody a ÚV záření (základní impregnace + 3 vrstvy lazury).

Především pro místnosti se zvýšenou vlhkostí jsou určena okna v provedení WHITE s vysoce odolnou povrchovou úpravou (základní impregnace + 7 vrstev všestranné bílé lazury).

stresni-okna1

stresni-okna3 stresni-okna4

Ovládání zajišťuje dvoubodový dotlakový zámek umístěný v horní části okna (volitelně spodní klika). Originální termolišty vytváří v místech, kde vnitřní ostění svírá se sklonem střechy ostrý úhel, dodatečný prostor pro zesílení tepelné izolace. Izolační dvojsklo s „teplým okrajem“ podstatně snižuje možnost kondenzace vlhkosti na skle z interiéru. Doporučená zateplovací sada THERMOS (3 cm extrudovaného polystyrenu) zatepluje okno nad rovinou střechy. Mimořádné tepelně-izolační vlastnosti okna (U okno = 1,2 – 0,9 W.m -2.K -1 ) doplňuje mimořádně vysoká záruka 15 let (při instalaci s THERMOS).